فیلتر مولد اشعه فرابنفش UV مشاهده عکس بزرگتر

فیلتر مولد اشعه فرابنفش UV

این فیلتر از یک محفظه استنلس استیل که حاوی لامپ UV است و یک ترانس تشکیل شده و جهت ضدعفونی آب با آلودگی باکتریولوژی و میکروبی مورد استفاده قرار می گیرد. مکانیزم عملکرد آن همانند نور خورشید است. در واقع همانطور که پرتوی ماوراء بنفش خورشید در طبیعت باعث ضد عفونی سطوح در معرض تابش می شود این فیلتر هم دارای لامپی است که با تولید این پرتو باعث ضدعفونی و باکتری زدایی مضاعف آب می شود.

01

جدید

100

1,000,000 ریال

توضیحات

-  سیستم تصفیه آب به روش گندزدایی و میکروب زدایی با اشعه یو وی یا ماوراء بنفش :

–  نقش UV در سلامت آب آشامیدنی .

– نام لاتین لامپ یو وی : Ultraviolet (UV) light

– معمولا از اشعه ماورای بنفش جهت میکروب زدایی بهتر آب در کنار روشهای دیگر مانند کلرزنی و اسمزمعکوس استفاده می کنند.

– این اشعه دارای طول موج 250 تا 270 نانومتر است. برای تولید انرژی Ultra Violet ray ) UV ) با زدن قوس الکتریکی، لامپ حاوی بخار جیوه را باردار می کنند این عمل موجب تولید انرژی شده و اشعه فرابنفش منتشر می شود.

– این اشعه با تاثیر بر روی پروتوپلاسم و آنزیم سلولها سبب نابودی آنها می گردد. این اشعه قادر است فرم فعال باکتری، ویروس، تک یاخته و اسپور را غیر فعال و از تکثیر آنها جلوگیری کند. بسیاری از میکروارگانیزمهای بیماری زا عمر کوتاهی دارند و در صورت عقیم و غیر فعال شدن ، از بین می روند.

– برای بهره برداری از تکنولوژی ماورای بنفش در تصفیه آب ، لامپ را یا در خارج از آبی که قرار است تصفیه شود، قرار می دهند، یا اینکه آن را در درون آب معلق می کنند. اگر قرار باشد این لامپ ها درون آب معلق شوند ، آنها را درون لوله های کوارتزی موسوم به Sleeve قرار می دهند تا سرد نشوند. اگر آب حدود سه ثانیه در معرض این اشعه قرار بگیرد، ضدعفونی می شود.

 

– سیستم تصفیه آب به روش UV یا ماوراء بنفش یکی از بهترین و مطمئن ترین روشهای تصفیه آبهایی است که دارای آلودگی های بسیار خطرناک و جدی می باشند . در این روش لامپی که داخل یک استوانه شیشه ای است روشن شده و آب بدور استوانه به گردش در می آید . اجزا اصلی لامپ یوی وی عبارتند از : 1 – لامپ   2 – استوانه شیشه ای  3 – محفظه فولادی یا آلومنیوم ضد زنگ 4 – آدابتور یا مبدل برق شهری به 4 ، 6 یا 8 ولت .

نقد و بررسی کاربران

هیچ نقدی هم اکنون وجود ندارد